Minęło 5 lat

reahabilitacja_kwiecien_2017_1Jako, że przez parę tygodni będę z moim synem w szpitalu w Zgorzelcu, postanowiłem napisać kilka słów, aby odpowiedzieć na różne pytania, które zadają mi na jego temat ludzie.

Nie ma wznowy

Od momentu, w którym guz złośliwy zaatakował Szymka i wylądowaliśmy w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka, minęło 5 lat. Na początku marca tego roku moja żona była z nim na konsultacjach w Warszawie i po badaniach dowiedzieliśmy się, że jego mózg jest czysty.

Jak teraz wygląda jego życie?

Szymon chodzi do pierwszej klasy gimnazjum i funkcjonuje samodzielnie. Zmaga się jednak z dwoma rzeczami:

1. Migreny

Około półtorej roku temu pojawiły się u niego migreny połączone ze światłowstrętem i wymiotami. Są tak silne, że za każdym razem lądowaliśmy w szpitalu we Wrocławiu. Najgorzej było w grudniu i styczniu tego roku. Nasze życie osobiste było zupełnie rozbite, nie wspominając już o Szymonie, który leżał plackiem, z miską do wymiotowania pod ręką.

Na szczęście, od dwóch miesięcy nie było żadnych ataków migren. Wielu ludzi się o to modliło, Szymon bierze też leki.

W ciągu ubiegłego roku był wielokrotnie badany w różnych miejscach, ale nie wiadomo, co powoduje te migreny.

2. Przykurcze mięśni i skolioza

Późną wiosną ubiegłego roku Szymon zaczął się szybko wykrzywiać. Zaczęliśmy jeździć po różnych miastach, gabinetach i lekarzach, aby zrozumieć, co się dzieje i jak powinien być leczony. Okazało się, że ma zaawansowaną skoliozę. ma wykrzywiony kręgosłup, zdeformowaną klatkę piersiową, krótszą nogę, a także przykurcze mięśni.

Prawdopodobnie w czasie leczenia onkologicznego i potem, z powodu braku ruchu i okrojonej diety rozwinęły się u niego przykurcze mięśni. To, z kolei, gdy szybko zaczął rosnąć doprowadziło do rozwinięcia się skoliozy.

Rehabilitacja

  • Udało nam się dostać do profesora Śliwińskiego.
  • Od jesieni jeździmy z Szymonem regularnie na rehabilitację do Zgorzelca.
  • W tym miesiącu spędzimy z Szymonem w zgorzeleckim szpitalu 4 tygodnie. Szymon dwa razy dziennie ma zajęcia rehabilitacyjne. Pływa. Ma także spotkania z psychologiem.
reahabilitacja_kwiecien_2017_2
Przed zgorzeleckim szpitalem
  • Prócz tego wszystkiego, w ramach rehabilitacji jeździmy z Szymonem na basen do Bolesławca, gdzie wykupujemy mu zajęcia pływania z trenerem.

Lekarze i fizykoterapeuci mówią, że Szymon będzie potrzebował wieloletniej rehabilitacji, ale my wierzymy, że Bóg przyspieszy ten proces.

Nasze życie

Tak więc Szymon normalnie funkcjonuje i chodzi do szkoły, ale nie ma takiego życia jak jego rówieśnicy. Często jest w różnych szpitalach, przez co nie może regularnie chodzić do szkoły. Sam uczy się z podręczników. Prócz tego rysuje, pisze opowiadania i interesuje się krytyką filmową.

reahabilitacja_kwiecien_2017_3Nasz miniony rok był taki szpitalno-rehabilitacyjny. Chciałoby się żyć i robić różne rzeczy, ale za to jeździmy po szpitalach, na rehabilitację i przesiadujemy na basenach. Ale taka jest nasza droga na teraz. Na wszystko jest właściwy czas.

Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *