Minął pierwszy tydzień naświetlań

Pierwszy tydzień naświetlań minął. Skreśliliśmy pięć dni. U nas tydzień ma pięć dni, bo tyle trwają naświetlania, a sobota i niedziela są wolne, jak w szkole.

Dzięki Bogu Szymon czuje się bardzo dobrze. Przyzwyczaił się do zakładania maski i naświetlanie nie stanowi dla niego problemu.

Przy oddziale Onkologii działa Fundacja „Nasze Dzieci”, która organizuje raz w tygodniu dla dzieci leczonych onkologicznie wycieczki po Warszawie, a także różnego rodzaju  warsztaty i zajęcia plastyczne. W czwartek zabrali nas do manufaktury cukierków, gdzie każde dziecko samodzielnie mogło zrobić 2 lizaki. Dzieci miały ogromną frajdę. Później był McDonald.

W piątek byliśmy u stomatologa. Okazało się, że podczas chemii dużo zębów Szymka ucierpiało i trochę pochodzimy do stomatologa.  W trakcie pierwszej wizyty był wyleczony pierwszy ząb. Leczenie Szymonowi bardzo, ale to bardzo się nie spodobało, a to dopiero początek. Kolejna wizyta we wtorek. Myślę o niej z przerażeniem.

Codziennie popołudniu chodzimy na plac zabaw przy Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie Szymek szaleje na różnych atrakcjach. Plac jest fantastyczny, mnóstwo biegających i bawiących się dzieci. Na pierwszy rzut oka beztroskie miejsce, jakich wiele. Jednakże, kiedy dokładniej się przypatruję dzieciakom, to każde z nich ma opaskę szpitalną na ręce, założony wenfolon, lub bandaż, jest łyse, kuleje – każde jest chore. Jednak to miejsce stworzone dla dzieci sprawia, że dzieciaki zapominają na chwilę o chorobie i szaleją, na ile tylko fizycznie mogą, a Szymonek z nimi!

Prosimy o modlitwę:

  • Aby Szymuś w dalszym ciągu dobrze się czuł w czasie naświetlań.
  • Aby poradził sobie emocjonalnie z wizytami u stomatologa.
  • Aby poradził sobie emocjonalnie z pobieraniem krwi (raz w tygodniu są robione badania).
  • Aby guz się zmniejszył i nasz syn został całkowicie wyleczony!

Photo credit: Joanna Kurczewska

Jedna odpowiedź do “Minął pierwszy tydzień naświetlań”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *