Kierunek modlitwy

Przez całą chorobę Szymka uczymy się modlitwy o jego wyzdrowienie. Jako, że nie mieliśmy pojęcia o tym w jaki sposób wygląda proces leczenia takiej choroby, modliliśmy się po prostu o to, co przed nami i tak dotarliśmy aż do tego dnia. Zresztą do tej pory żyliśmy z dnia na dzień, nie wiedząc, co przyszłość ma dla nas.

Z drugiej jednak strony, czy ktokolwiek wie, co przyszłość ma dla niego? Najczęściej brniemy przez życie w naszych koleinach i wydaje nam się, że tak będzie ciągnęło się to latami, ale życie zaskakuje nas gwałtownymi „zwrotami akcji” najczęściej w zupełnie nieoczekiwanych momentach.

Rozpoczął się piąty miesiąc leczenia Szymka. Wspaniale byłoby, gdyby Bóg uzdrowił go natychmiast, ale z jakiegoś powodu tak się nie stało, z drugiej jednak strony myślę, że z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Bóg doprowadził nas do tego miejsca, wierzę, że poprowadzi nas dalej.

Lekarka mówi, że guz powinien trochę się zmniejszyć i zwapnieć. Modlimy się więc, aby zmniejszył się i zwapniał, a najlepiej, aby zniknął zupełnie.

Dziękujemy Wam za towarzyszenie nam w tej podróży.

Czy możecie uwierzyć, że to już piąty miesiąc? Już sam nie wiem, czy ja mieszkam w Gryfowie, czy w warszawskim szpitalu i hotelu.

Photo credit: Joanna Kurczewska

2 odpowiedzi do “Kierunek modlitwy”

  1. „Ludzka odporność na stres przypomina łodygę bambusa: na pierwszy rzut oka nikt nie dałby wiary, jak bardzo jest elastyczna.”
    Jodi Picoult – Bez mojej zgody
    W Waszym przypadku okazała się bardzo elastyczna i oby tak dalej, wszystko idzie ku dobremu.

  2. Tak sobie pomyślałam czytając wasz dziennik, że przez tyle już przeszliście więc z Bożą siłą pójdziecie dalej. Bóg wie, co jest przed Wami. Wy tego nie wiecie i my, towarzysząc Wam w tej podróży też nie wiemy.

    Bardzo chcę, aby Szymonka uzdrowił Bóg całkowicie, dlatego że na podstawie swoich doświadczeń wiem przez co przechodzicie. Bądźcie dzielni i niech Was Pan błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *